
Absolutnie nikogo nie dziwi już zaciąganie kredytów na nieruchomości. Mieszkania są w tym momencie tak drogie, że chyba tylko najbogatszych ludzi na świecie stać na to, by kupować je za gotówkę. Większość osób musi więc godzić się z myślą zapożyczania się na długie lata, jeżeli marzy im się posiadanie tych własnych czterech kątów na świecie.
Kredyt na mieszkanie jest najczęściej wybieraną opcją kredytowania, ale w ostatnim czasie dość poważnie zaczął go gonić kredyt na samochód. Ten drugi jest z kolei brany w momencie decydowania się na zakup jakiegoś auta. Mimo iż samochody nie są aż tak drogie jak mieszkania czy domy, to jednak wciąż bywają na tyle drogie, by oszczędności zbierane latami nie wystarczyły do pokrycia ich wartości. Jeżeli mimo wszystko jest się w pełni zdecydowanym na to, by taki nowy pojazd pozyskać, trzeba zapewnić sobie dodatkowe wsparcie finansowe z zewnątrz, zwracając się w tym celu właśnie do banków i sięgając po ich produkty finansowe (w tym przypadku – kredytowe).
Jak łatwo można się domyślić, kredyt samochodowy różni się od innych kredytów (w tym najpopularniejszego kredytu gotówkowego) tym, że każdorazowo musi zostać przeznaczony na konkretny cel. Tym celem będzie tutaj zakup nowego auta. Jeżeli zakup nie zostanie zrealizowany, automatycznie zerwie to umowę, która stanie się w takim przypadku nieważna. W ramach kredytu samochodowego otrzymuje się pieniądze od banku tylko i wyłącznie po to, by przeznaczyć je na inwestycję w wybrany wcześniej, określony w umowie pojazd. Warto tu jednak zaznaczyć, że istnieją drobne wyjątki od tej reguły. Oczywiście każdy kredyt na samochód jest przeznaczany na zakup celowy, jednakże mimo wszystko celem takiego zakupu nie musi być konkretnie samochód.
Chodzi tu po prostu o jakiś pojazd. Równie dobrze może nim być zatem skuter, motocykl, samochód ciężarowy albo nawet sama przyczepa kempingowa – ważne jest tylko to, by typ kupowanego pojazdu zaznaczyć jasno i wyraźnie w podpisywanej z bankiem umowie.